4MP 5MP Full Color HD H. 265 Poe Indoor Plastic Housing CCTV Security Surveillance Dome IP Network Camera From Professional IP Camera OEM Manufacturer
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | 5MP@20fps, 4MP@25fps |
| Style: | IR Fix Indoor Dome Camera |
Gold Member Since 2018
Suppliers with verified business licenses
Address
Building 2, Long Bi Industrial Zone, Ban Tian, Long Gang District, Shenzhen, China, Hong ...
International Commercial Terms(Incoterms)
FOB, CIF
Terms of Payment
LC, T/T, D/P, Western Union
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- SE-EM5HB37
- Type
- H.265 IP Camera
- Sensor
- 1/2.7" 5megapixel CMOS
- HDMI Format
- 2592 X 1944
- Horizontal Resolution
- 2592 X 1944
- Kind
- 3.6mm Fix Lens
- Certification
- CE, FCC, CCC, RoHS, EMI/EMC, ISO9001: 2000
- Feature
- Waterproof / Weatherproof, High Definition, Mini Size, Vandal-proof, Auto BLC
- Effective Distance
- IR Distance 25-30m
- Sensor Size
- 1/2.7" 5 Megapixel CMOS
- Remote Control
- Vms, APP, Ie, Safari, Firefox etc.
- Resolution
- 5 Megapixels
- OEM&ODM
- Yes
- Logo Silkscreen
- MOQ 50PCS for Free
- Intelligent Analysis
- Support
- Frame Rate
- 5MP@15fps
- Protocol
- Onvif Profile S, Slink
- Protection
- Outdoor, External
- Transport Package
- Paper Carton
- Specification
- Aluminium alloy
- Trademark
- SECUMATE, OEM, ODM
- Origin
- Shenzhen, China
- HS Code
- 8525801390
- Production Capacity
- 20000 Pieces/Year
Product Description
5MP H.265 Smart Fixed 30m IR Plastic Dome Camera
MODEL: SE-EM5HB37
Product Feature:
•1/2.7" 5 Megapixel CMOS,
•Resolution- 2592x1944, 5 Megapixels
•3.6mm lens
•True Day & Night (IR Cut Removable),
•IR distance 20-25m
•ONVIF Profile s, Slink
•DWDR, 3DNR
•Support WEB, VMS, P2P APP connection
•Motion Detection and Privacy Masking
•IP67 waterproof
•DC12V, POE
MODEL: SE-EM5HB37
Product Feature:
•1/2.7" 5 Megapixel CMOS,
•Resolution- 2592x1944, 5 Megapixels
•3.6mm lens
•True Day & Night (IR Cut Removable),
•IR distance 20-25m
•ONVIF Profile s, Slink
•DWDR, 3DNR
•Support WEB, VMS, P2P APP connection
•Motion Detection and Privacy Masking
•IP67 waterproof
•DC12V, POE
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.7" 5 Megapixel progressive scan CMOS |
| Min.illumination | 0Lux/F1.4(IR on) |
| IR Distance | 20-25m |
| Electronic Shutter | Auto/ Manual(1/25~1/10000), FLK |
| Day/ Night | ICR switch, Auto, Color, B/W, Ext |
| Lens | 3.6mm lens |
| S/N ratio | ≥50db (AGC OFF) |
| Output | PAL/ NTSC adjustable |
| DWDR | DWDR(Off/ Low/ Middle/ High) |
| Smart IR Control | Auto/ Manual/Off |
| 3DNR | Off/ Low/ Middle/ High/ Higher |
| Defog | Off/ Low/ Middle/ High |
| Mirror | Off/ Horizontal/ Vertical/ 180º rotation/ Corridor mode(90º rotation,270º rotation) |
| Slow Shutter | OFF/ON |
| Exposure | Auto/ Manual |
| Image Setting | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness, Hue |
| Encoding | |
| Video Compression | H.265 /H.264/ MJPEG |
| H.265 Encoding | Main Profile |
| H.264 Encoding | BaseLine / Main Profile / High Profile |
| Encoding features | NTSC: Main stream: 2592*1944 @15fps, Sub-stream: VGA@30fps PAL: Main stream: 2592*1944@15fps, Sub-stream: VGA@25fps |
| Max. Resolution | 2592X1944 |
| Video Bit rate | Constant bit rate, Variable bit rate (16kbps~8000kbps) |
| Video Type | Complex stream/ Video stream |
| Audio Compression | / |
| Audio Bit rate | / |
| Audio Control | / |
| ROI | Support 4 zones, multi-stage level |
| NETWORK | |
| Network Protocol | TCP/IP, UDP, HTTP, DHCP, RTSP, DDNS, NTP, PPPoE, UPnP, SMTP, FTP |
| Access Protocol | ONVIF Profile S, Slink |
| Browser | Support IE, Chrome, Firefox, Safari |
| User Permission | User add/ modify/ delete, permission management |
| Safe Mode | Authorized user name and password, HTTPS encryption, AES link encryption, RTSP verification |
| Motion Detection | Set detection zone, Multi-level sensitivity can be set |
| Tampering Alarm | 1 zone |
| Privacy Mask | 4 zones |
| Intelligent Analysis | Target Counting, Area Detection, Left/ Lost, Line Crossing |
| Event linkage | Snapshot, TF card video, FTP upload or Email sending, alarm output linkage, preset linkage |
| Multicast Function | Support |
| ANR | Support, match with NVR |
| Mobile Surveillance | Support Apple, Android APP |
| Exception detection | Support network disconnected, IP conflict, illegal access alarm |
| OSD | Title, time and date overlay, multi-line OSD, OSD color optional |
| DST | Support |
| Snapshot | Support snapshot, snapshot resolution is encoding resolution |
| System Update | Support remote update |
| INTERFACE | |
| Network Interface | RJ45 10M/100M network adaptive |
| Analog video output | / |
| Audio | / |
| Alarm Input | / |
| Alarm Output | / |
| Reset | / |
| RS485 | / |
| TF card | / |
| GENERAL | |
| Operating Temperature | -30°C ~ 60°C |
| Operating Humidity | 0%--90% |
| Protection Grade | IP67 |
| Power Supply | DC12V /PoE |
| Power Consumption (max) | <6W |
| Dimensions(mm) | / |
| Weight/PCS(g) | / |
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Economical Network Camera
- 5MP Eco Network Camera
- 4MP 5MP Full Color HD H. 265 Poe Indoor Plastic Housing CCTV Security Surveillance Dome IP Network Camera From Professional IP Camera OEM Manufacturer
Related Categories
Hot Searches
More