Cheap CCTV Security Surveillance 2MP Ahd Tvi Indoor Plastic Dome Camera
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Ahd/Tvi/Cvi/CVBS 4 in 1 Coaxial Camera |
| Style: | Warm Light Dome Camera |
Gold Member Since 2018
Suppliers with verified business licenses
Address
Building 2, Long Bi Industrial Zone, Ban Tian, Long Gang District, Shenzhen, China, Hong ...
International Commercial Terms(Incoterms)
FOB, CIF
Terms of Payment
LC, T/T, D/P, Western Union
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- SE-F1080XB30
- Type
- HD Analog Coaxial Camera
- Sensor
- 1/2.7' 2 Megapixel CMOS Sensor
- HDMI Format
- 1920X1080
- Horizontal Resolution
- 1920X1080, 2MP
- Kind
- 3.6mm Fix Lens
- Certification
- CE, FCC, CCC, RoHS, EMI/EMC, ISO9001: 2000
- Feature
- High Definition, Mini Size, Auto BLC, Ahd/Tvi/Cvi/CVBS 4 in 1 Coaxial Camera
- Effective Distance
- Warm Light LED Distance 20-30m
- Sensor Size
- 1/2.7" 2 Megapixel CMOS
- Remote Control
- Utc
- Resolution
- 2 Megapixel
- OEM&ODM
- Yes, MOQ 50PCS for Free Logo Silkscreen
- Transport Package
- Paper Carton
- Specification
- Aluminium alloy
- Trademark
- SECUMATE, OEM, ODM
- Origin
- Shenzhen, China
- HS Code
- 8525801390
- Production Capacity
- 50000 Pieces/Year
Product Description
Full Color Warm Light 1080P 4 IN 1 TVI/AHD/CVI/CVBS Analog Plastic Dome Camera
MODEL: SE-FT1080B30
Feature:
-1/2.7" 2 Megapixels CMOS,
-Resolution: 1920x1080,
-Selectable Output: AHD 1080p/TVI 1080p/CVI 1080p/CVBS 1280H
-Lens: 2.8mm/3.6mm Fix lens optional
-Warm Light Led, IR distance 20-30m
-True Day&Night-ICR
-UTC, dip swtich for different signal output
-Indoor
| Specification | |
| Sensor | 1/2.7' 2 Megapixel CMOS |
| Effective Pixels | 1920(H) × 1080(V) |
| Video frame rate | 1080P@25/30fps |
| Resolution | 1280H (CVBS output) |
| Min. Illumination | 0 Lux (IR ON) |
| Sync System | Internal |
| Lens | 2.8mm/3.6mm Fix lens optional |
| IR Distance | 20-30m, Warm light |
| Electronic Shutter | Auto/ Manual (X30~1/50000) / FLK |
| S/N Rate | ≥50db(AGC OFF) |
| Video Output | 1.0Vp-p complex video output, 75Ω |
| OSD menu | |
| White Balance | ATW/AWC-SET/INDOOR/OUTDOOR/MANUAL/AWB |
| NR | 2DNR/3DNR, OFF |
| Image adjustable | Brightness, sharpness, AGC |
| DWDR | AUTO/ON/ OFF |
| Sens-up | OFF/ Auto (X30, X25, X20, X15, X10, X8, X6, X4, X2) |
| BLC | BLC/ HSBLC/ OFF |
| AGC | 0~15 |
| Day&Night Switch | Auto, EXT, B/W, Color |
| Privacy Mask | OFF/ ON (4 zone) |
| Motion Detection | OFF/ ON (4 zone) |
| Mirror | Horizontal/ vertical/ rotation |
| DPC | Auto, OFF/ON |
| Defog | OFF/ Auto |
| OSD menu languages | Chinese, english etc 12 languages |
| Signal Output | 4 in 1, AHD 1080P, TVI 1080P, CVI 1080P, Analog 1280H |
| General | |
| Transmission Distance | 75-3/300m,75-5/500m |
| Protection | Indoor |
| Power Supply | DC12V± 10% |
| Power Consumption | <5W |
| Working Environment | -30°C ~ 60°C, Less than 95% RH |
| Dimensions(mm) | / |
| Weight | / |

Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- HD Analog Camera
- Full Color Warmlight Analog Camera
- Cheap CCTV Security Surveillance 2MP Ahd Tvi Indoor Plastic Dome Camera
Related Categories
Hot Searches
More