CCTV Surveillance Black Light 1080P HD Dual Light Warm Light 2MP Full Colorful CCTV Camera IP Security Camera Network Outdoor IP Camera
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Black Light IP Camera |
| Style: | Outdoor Bullet Camera |
Gold Member Since 2018
Suppliers with verified business licenses
Address
Building 2, Long Bi Industrial Zone, Ban Tian, Long Gang District, Shenzhen, China, Hong ...
International Commercial Terms(Incoterms)
FOB, CIF
Terms of Payment
LC, T/T, D/P, Western Union
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- SE-BS4T40
- Type
- H.265 IP Camera
- Sensor
- 1/2.9" Sony 2MP CMOS
- HDMI Format
- 1080P
- Horizontal Resolution
- 1920X1080
- Kind
- 3.6mm Fix Lens
- Certification
- CE, FCC, RoHS, EMI/EMC, ISO9001: 2000
- Feature
- Waterproof / Weatherproof, High Definition, Mini Size, Auto BLC
- Effective Distance
- IR Distance 30m
- Sensor Size
- 1/2.9" Sony 2MP CMOS Sensor
- Remote Control
- Vms, APP, Ie, Safari, Firefox etc.
- Resolution
- 2 Megapixels, 30fps
- OEM&OEM
- Yes, Customised Hardware and Software
- Logo Silkscreen
- MOQ 50PCS for Free
- Warranty Time
- Two Years
- Transport Package
- Paper Carton
- Specification
- Aluminium alloy
- Trademark
- SECUMATE, OEM
- Origin
- China
- HS Code
- 8525801390
- Production Capacity
- 20000 Pieces/Year
Product Description

Full Color Dual Light H.265 Network IR Bullet Camera
MODEL: SE-BS4T40
Product Feature:
•1/2.9" SONY Starvis Megapixel CMOS
•Resolution- 1920x1080, 2 Megapixels
•3.6mm lens
•True Day & Night (IR Cut Removable), Ultra Starlight
•IR distance 25-30m
•ONVIF Profile s, Slink
•DWDR, 3D Noise Reduction
•Support WEB, VMS, P2P APP connection
•Motion Detection and Privacy Masking
•IP67
•DC12V, PoE
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.9" SONY 2MP Exmor CMOS |
| Min.illumination | 0Lux/F1.4(IR on) |
| IR Distance | 25-30m |
| Electronic Shutter | Auto/ Manual(1/25~1/10000), FLK |
| Day/ Night | ICR switch, Auto, Color, B/W, Ext |
| Lens | 3.6mm lens |
| S/N ratio | ≥50db (AGC OFF) |
| Output | PAL/ NTSC adjustable |
| WDR | DWDR(Off/ Low/ Middle/ High) |
| Smart IR Control | / |
| 3DNR | Off/ Low/ Middle/ High/ Higher |
| Defog | Off/ Low/ Middle/ High |
| Mirror | Off/ Horizontal/ Vertical/ 180º rotation/ Corridor mode(90º rotation,270º rotation) |
| Slow Shutter | / |
| Exposure | Auto/ Manual |
| Image Setting | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness, Hue |
| Encoding | |
| Video Compression | H.265 /H.264/ MJPEG |
| H.265 Encoding | Main Profile |
| H.264 Encoding | BaseLine / Main Profile / High Profile |
| Encoding features | NTSC: main stream: 1920×1080@30fps sub-stream: D1@30fps PAL: main stream: 1920×1080@25fps, sub-stream: D1@25fps |
| Max. Resolution | 1920x 1080 |
| Video Bit rate | Constant bit rate, Variable bit rate (16kbps~8000kbps) |
| Video Type | Complex stream/ Video stream |
| Audio Compression | / |
| Audio Bit rate | / |
| Audio Control | / |
| ROI | / |
| NETWORK | |
| Network Protocol | TCP/IP, UDP, HTTP, DHCP, RTSP, DDNS, NTP, PPPoE, UPnP, SMTP, FTP |
| Access Protocol | ONVIF Profile S, Slink |
| Browser | Support IE, Chrome, Firefox, Safari |
| User Permission | User add/ modify/ delete, permission management |
| Safe Mode | Authorized user name and password, HTTPS encryption, AES link encryption, RTSP verification |
| Motion Detection | Set detection zone, Multi-level sensitivity can be set |
| Tampering Alarm | 1 zone |
| Privacy Mask | 4 zones |
| Intelligent Analysis | Target Counting, Area Detection, Left/ Lost, Line Crossing |
| Event linkage | Snapshot, Email sending, alarm output linkage, preset linkage |
| Multicast Function | Support |
| ANR | / |
| Mobile Surveillance | Support Apple, Android APP |
| Exception detection | Support network disconnected, IP conflict, illegal access alarm |
| OSD | Title, time and date overlay, multi-line OSD, OSD color optional |
| DST | Support |
| Snapshot | Support snapshot, snapshot resolution is encoding resolution |
| System Update | Support remote update |
| INTERFACE | |
| Network Interface | RJ45 10M/100M network adaptive |
| Analog video output | / |
| Audio | / |
| Alarm Input | / |
| Alarm Output | / |
| Reset | / |
| RS485 | / |
| TF card | / |
| GENERAL | |
| Operating Temperature | -30°C ~ 60°C |
| Operating Humidity | 0%--90% |
| Protection Grade | IP67 |
| Power Supply | DC12V /PoE |
| Power Consumption (max) | <6W |
| Dimensions(mm) | / |
| Weight/PCS(g) | / |
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Ultra Black Light Network Camera
- CCTV Surveillance Black Light 1080P HD Dual Light Warm Light 2MP Full Colorful CCTV Camera IP Security Camera Network Outdoor IP Camera
Related Categories
Hot Searches
More